Tajemství kofeinu aneb objevte kouzlo kávy

Kofein není jen tak nějaká látka obsažená v kávě. Kofein patří k alkaloidům, které mají stimulující účinek. Kromě kávy lze tuto povzbuzující substanci najít mimo jiné také v čaji, maté a semenech koly.Mnoho lidí nedá dopustit na „nakopnutí“, které jim poskytuje kofein. Zvyšuje soustředěnost a odstraňuje únavu.

Právě v dnešní době, kdy je na nás kladena vysoká zátěž a požadavky na permanentní soustředěnost, je tento životabudič nepostradatelný především pro pracující.

S kofeinem by se to samozřejmě nemělo přehánět. V rozumné míře je ale káva pro zdravého člověka neškodná.

Odkud káva pochází?
Podle legendy byla káva objevena náhodou pastýřem dobytka v regionu Kaffa v Etiopii. Všiml si, že se jeho stádo chovalo neobvykle čile a ještě pozdě v noci bylo neklidné. Příštího rána hledal příčinu tohoto podivného chování a zjistil, že jeho zvířata na louce okusovala rostlinu s červenými plody podobnými třešním, kterou předtím ještě nikdy neviděl. Pastýř si pak připravil vývar z těchto plodů a vypil ho. Ke svému úžasu zjistil, že ani on tuto noc nenalezl klidu a necítil únavu.

Káva pak prodělala vývoj od léčivého prostředku k nápoji a našla si svou cestu i do Evropy. Koncem 16. století došlo k rozšíření obchodu a pěstitelských oblastí mimo arabský svět.

Typ: Povzbuďte své tělo kávou Eilles Gourmet Café
Speciální zpracování propůjčuje této kávě nezaměnitelné aroma a vybraný kávový požitek. Připravte si šálek kávy z těch nejlepších kávových odrůd. Káva Eilles Gourmet Café má za sebou více než 140 letou historii a řadí se mezi nejvýznamnější tradiční značky nejen v Německu. Dopřávali si ji i na královském dvoře v Bavorsku.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *